Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

A 2 legjobb kriptovaluta, amelyet érdemes most vásárolni és tartani

Több ezer különféle kriptovaluta létezik, amelyek közül több tucat tűnik megtérülő befektetésnek. A legjobb cselekvési mód az, ha olyan kriptoeszközöket keresünk, amelyek valamilyen versenyelőnnyel rendelkeznek.

Több ezer különféle kriptovaluta létezik, amelyek közül több tucat tűnik megtérülő befektetésnek. A legjobb cselekvési mód az, ha olyan kriptoeszközöket keresünk, amelyek valamilyen versenyelőnnyel rendelkeznek. A Terra (CRYPTO:LUNA) például népszerűvé vált a decentralizált pénzügyi (DeFi) piacon, a Bitcoin (CRYPTO:BTC) pedig a legrégebbi és legértékesebb kriptovaluta, így mindkettő okos kiegészítésnek tűnik egy jól diverzifikált portfólióban.

A közelmúltbeli visszaesés ellenére a kriptopiac továbbra is hihetetlen gazdagságot termelt. A kriptotőzsde minden kriptoeszközének összértéke körülbelül 2 billió dollár, ami azt jelenti, hogy körülbelül 100%-kal nőtt az elmúlt évben, és csaknem 800%-kal az elmúlt két évben. A példátlan teljesítmény után a kockázattűrő befektetőknek érdemes portfóliójuk egy részét ehhez a feltörekvő eszközosztályhoz rendelniük.

Terra

A Terra blokklánc célja a pénzügyi szolgáltatások hatékonyabbá tétele. A platform számos kriptovalutát tartalmaz, amelyek nyomon követik a fiat valuták árait. Ilyen például a TerraUSD token, amely az amerikai dollárhoz van kötve. A Terra stabil érméket minden esetben a LUNA token működteti, amely egy másik kriptovaluta a Terrán. A LUNA rendeltetése, hogy “elnyelje” a volatilitást, és ezáltal megfelelő áron tartsa a stabil érméket.

A Terra blokklánc a Cosmos keretrendszerre épül, ami azt jelenti, hogy működését a tendermint konszenzus algoritmusa, a nagy sebességre tervezett tétbiztosítás alapú protokoll biztosítja. A Terra elméletileg másodpercenként 10 000 tranzakcióra (TPS) méretezhető, és ezek a tranzakciók mindössze két másodperc alatt befejeződnek. Összehasonlításképpen, az Ethereum – a legnépszerűbb decentralizált alkalmazás és DeFi ökoszisztéma – mindössze 14 tranzakciót kezel másodpercenként, és hat percbe telik, amíg a tranzakciók véglegessé válnak (vagyis beépülnek a blokkláncba).

Nem meglepő, hogy a Terra DeFi ökoszisztémája gyorsan növekszik. A platformon található termékekbe fektetett 19 milliárd dollárral a második legnagyobb DeFi hálózat az Ethereum mögött. És jó okunk van azt gondolni, hogy még népszerűbb lesz. A Chai mobilalkalmazás például Terra stabil érméket használ a határokon átnyúló e-kereskedelmi fizetések egyszerűsítésére, és már 2,5 millióan használják Dél-Koreában. Sőt, mivel blokklánc technológiával működik, nincs szükség hagyományos pénzintézetekre, ami azt jelenti, hogy a tranzakciók gyorsabban fejeződnek be, és alacsonyabb a tranzakciós díj is.

Ugyanezek az előnyök érvényesek az Anchorra, a Terra blokkláncra épülő DeFi termékre. Míg a Chai célja az örökölt fizetési megoldások kiszorítása, az Anchor célja az, hogy forradalmasítsa annak módját, ahogy az emberek pénzt takarítanak meg. Konkrétan az Anchor kamatot fizet azoknak a befektetőknek, akik stabil érméket kölcsönöznek a platformon, és a kamatok sokkal magasabbak, mint a bankok által fizetett kamatok. A befektetők éves szinten 19,5%-ot kereshetnek, ha TerraUSD-t kölcsönöznek az Anchoron.

Miért érdemes tehát a LUNA-ba fektetni? A Chai fizetési alkalmazás, az Anchor DeFi protokoll és sok más decentralizált alkalmazás és DeFi termék a blokkláncokon keresletet teremt a Terra stabil érmék iránt. Ahogy ezek a termékek egyre népszerűbbé válnak, és növekszik a stabil érmék iránti kereslet, a LUNA token iránti kereslet is nőni fog, az ára pedig magasabb lesz. Más szóval: minél többet használjuk a Terrát, annál értékesebb lesz a LUNA.

Bitcoin

A Bitcoin 2009-es debütálása volt az a szikra, amely felkeltette az érdeklődést a kriptogazdaság iránt, közel 13 év elteltével pedig még mindig ez a legértékesebb kriptovaluta. A jelenlegi 800 milliárd dolláros piaci kapitalizáció mellett a Bitcoin értéke a kriptopiac több mint 40%-át teszi ki, és ez a népszerűség képezi a befektetési elv magját.

A Bitcoin protokoll 21 millió tokenre korlátozza a Bitcoin mennyiségét. Más véges eszközökhöz hasonlóan – gondoljunk az aranyra vagy a platinára – a Bitcoint is szűkössége teszi értékessé. Az alapvető közgazdasági elvek azt mondják, hogy egy eszköz ára emelkedni fog, ha a kereslet meghaladja a kínálatot. És jó okunk van feltételezni, hogy a Bitcoin iránti kereslet tovább fog növekedni.

Az intézményi befektetők – egy csoport, amely együttesen több mint 100 billió dollárnyi vagyonnal rendelkezik – egyre nagyobb érdeklődést mutatnak a kriptovaluták iránt. A Fidelity legújabb tanulmánya szerint az intézményi befektetők 52%-a már rendelkezik digitális eszközökkel, és 71%-uk tervez a jövőben ilyet vásárolni. Nem meglepő, hogy a Bitcoin a legnépszerűbb digitális eszköz a nagy pénzeket kezelők körében, és ez a tendencia a keresletben is megnyilvánul, ahogy egyre több intézményi befektető diverzifikálja portfólióját, és fordul a kriptoeszközök felé.

(szponzorált cikk)
Érdemes elolvasni
NEW technology