A Siemens célja, hogy minden szervezetet képessé tegyen digitális és fenntarthatósági átalakulásuk felgyorsítására. Stratégiánk középpontjában a valós és a digitális világ összekapcsolása áll, egyesítve a hardvert és a szoftvert. Ebben kulcsszerepet játszik a Siemens Xcelerator, egy nyílt digitális üzleti platform, amely segíti stratégiánk megvalósítását.
Az evosoft, amely 100%-ban a Siemens tulajdona, a Siemens Foundational Technologies Development szervezethez kapcsolódva részt vesz a jövőt meghatározó fejlesztésekben.
Az automatizálás jövője
Az automatizálási technológia mindig is a termelékenység fő hajtóereje volt, de a jövő ennél sokkal többet kínál. Az automatizálás automatizálása felé vezető úton a mesterséges intelligenciával ellátott rendszerek önállóan képesek megoldásokat találni, nyílt, moduláris egységek használatával pedig gyors és rugalmas üzembe helyezést tesznek lehetővé.
A kiterjesztett valóság és az intelligens operátori asszisztensek új lehetőségeket teremtenek a virtuális üzembe helyezéshez, támogatva az adatok valós idejű gyűjtését.
A digitális ikrek szerepe
A digitális ikrek nem csupán technológiai újítások; lehetővé teszik, hogy tájékozott és a bolygónak kedvező döntéseket hozzunk. A digitális tesztelés révén megtalálhatjuk a legjobb megoldásokat, mielőtt azokat a valóságban megvalósítanánk, így a digitális ikrek kulcsfontosságú szereplőkké válnak az okosabb és fenntarthatóbb működés megteremtésében különböző területeken.
Virtuális világok és valós megoldások
A virtuális világok, amelyeket a valós problémák megoldására terveztek, az alapvető technológiák, mint a digitális ikrek, a mesterséges intelligencia és a szoftver-alapú automatizálás integrációjával és fejlődésével jönnek létre. A Siemens Xcelerator révén a fotorealisztikus, fizikai alapú digitális ikrek és a valós idejű szimuláció technológiái kikövezik az utat ezekhez a virtuális terekhez. Ezek a technológiák lehetővé teszik, hogy az emberek bárhol is legyenek a világon, együttműködhessenek, új szintre emelve az együttműködést.
Gyakorlati alkalmazások
A virtuális világok az összetett rendszerek digitális szimulációjával forradalmasítják az iparágakat, például az autóiparban és az egészségügyben. Lehetővé teszik a berendezések meghibásodását előrejelző virtuális érzékelők, autonóm teherautók és együttműködő robotok elterjedését. A virtuális üzembe helyezés a termelés megszakítása nélkül észleli a hibákat, míg az AI-alapú alkalmazások az adatgyűjtést használják a továbbfejlesztett műveletekhez.
A fenntarthatóság előmozdítása
A digitális ikrek átalakítják a fizikai környezetet, optimalizálják a folyamatokat és csökkentik a hulladék mennyiségét. A virtuális együttműködés függetleníti a munkavégzést a földrajzi elhelyezkedéstől, míg az immerzív digitális környezetek fokozzák a biztonsággal kapcsolatos képzéseket. A fizikai hulladék minimalizálásával, a hatékony döntéshozatal lehetővé tételével és a kísérletezés megkönnyítésével elősegítik a fenntarthatóságot. Optimalizálják az energiafelhasználást, felgyorsítva a zöld áramra való átállást.
A jövő kihívásai és lehetőségei
A szervezeteknek az átjárhatóságot és a nyitottságot kell előtérbe helyezniük, és elkerülniük a széttagolt, silószerű megközelítéseket. A virtuális világok stratégiáinak irányításához világos célkitűzésekre van szükség, amelyek az értékjavaslatokra és a felhasználási esetekre összpontosítanak. Kulcsfontosságú az emberek támogatása, a félelmek kezelése és az új lehetőségek befogadására irányuló képzés. A partnerségek és ökoszisztémák kiépítése ösztönözni fogja az innovációt, kihasználva a külső szakértelmet és elősegítve az üzleti rugalmasságot. A bizalom és a blokklánc-technológia létfontosságú szerepet játszik a biztonság és a magánélet védelmének biztosításában. Az olyan digitális üzleti platformok, mint a Siemens Xcelerator, megkönnyítik a virtuális világokban való részvételt, elősegítik az együttműködést és a terjeszkedést.