Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

A legrugalmasabb munkatárs a ROBOTCENTERTŐL

Ha tökéletes munkatársat keres, akkor most megtalálta! A Mobile Industrial Robots (MiR) termékei az intralogisztika területén minden feladatot sikeresen ellátnak. Kezelésük felhasználóbarát, alkalmazásuk pedig biztonságos. Fejlesztésük során – az ipari balesetek elkerülése végett – az egyik legfontosabb szempont a munkabiztonság volt.

AZ ELSŐ MAGYARORSZÁGI TERJESZTŐ
A ROBOTCENTER-RONIX Kft. már régóta fontos szereplő az ipari automatizálás magyar piacán, újabban pedig intralogisztikai feladatokat ellátó robotok disztribúcióját kezdte meg. Ilyen a MiR100 és a MiR200, amelyek rendkívül népszerűek, és felhasználhatóságuk igen változatos. Értékesítésüket elsőként a ROBOTCENTERRONIX Kft. végzi Magyarországon.
A cég robotalkalmazások terén nyújt teljes körű szolgáltatást, a robotok értékesítésétől kezdve azoknak a rendszerbe való integrálásáig. Szolgáltatásaikkal kielégítik azon vállalatok igényeit, amelyek lépést kívánnak tartani a fejlődéssel, fokozni akarják versenyképességüket; vagyis az Ipar 4.0-ás kívánalmaknak megfelelő a végeredmény.
A Mobile Industrial Robots termékei számos szektorban alkalmazhatók anyagmozgatásra. A beépített mesterséges intelligencia révén a közös munka sok esetben problémamentesebb, mint emberi közreműködéssel.

- Hirdetés -

MIBEN KÜLÖNBÖZNEK A MIR-TERMÉKEK A HAGYOMÁNYOS IPARI ROBOTOKTÓL?
Korábban olyan önvezető járműveket terveztek, amelyek mágnescsíkokat vagy -pontokat követve haladtak az ember által megtervezett útvonalon. Ezek a robotok, ha valamilyen akadály került az útjukba vagy megszakadt a kijelölt vonal, egyszerűen megálltak. Így az anyagmozgatás folyamata megakadt, és a hiba kiküszöbölése nagy erőfeszítésekkel és többletmunkával járt.
Balesetveszély is fennállhat e gépek alkalmazásakor, hiszen a hagyományos ipari robotok nem feltétlenül érzékelik az akadályok vagy akár a munkatársak közelségét.
A fizikai akadályokból fakadó technikai problémák azonban egyszerűen korrigálhatók az új, innovatív modellek bevezetésével.
A MiR-robotok a negyedik ipari forradalom méltó képviselői, ugyanis az önvezetés során szoftveresen hozzárendelt vagy saját maguk által tervezett útvonalat követnek. Természetesen még ekkor is kerülhet az útjukba akadály.
Ebben az esetben a robot új útvonalat tervez, és kikerüli az útjába került tárgyat vagy embert.
A szoftver segítségével beállítható, hogy melyik irány legyen az elsődleges, melyik a másodlagos és így tovább.
Olyan zóna is megadható, ahová a robot egyáltalán nem mehet be. Mindez olyan egyszerűen megtehető, mintha csak egy telefonos játékkal játszanánk.
A szoftver fejlesztői természetesen arra az esetre is felkészültek, ha két vagy több MiR-robot dolgozik egy területen: a flottakezelő szoftver segítségével nagy biztonsággal és hatékonysággal kerülik ki egymást. „A MiR-modelleknek – a humán munkaerővel szemben – nincs szükségük pihenőidőre. Üresjárat esetén, ha a robotok épp nem végeznek feladatot, automatikusan feltöltik magukat az e célra kialakított töltőállomáson.
Rövid töltésekkel a munkára fordítható idő is növekedhet. Az eddigi tapasztalatok alapján három műszakot minden nehézség nélkül elvégeznek, s havi kétszázötven kilométert is képesek megtenni” – mondja Hercsel Máté, a ROBOTCENTER-RONIX Kft. értékesítési vezetője.

EMBER- ÉS FELHASZNÁLÓBARÁT ROBOT
Üzemi balesetet a robot nem okozhat, ez a MiR-modellek legalapvetőbb szabálya. A belső anyagmozgatás területén a biztonság már nem csak távoli vágyálom.
A közös munka akár egész nap gördülékenyen és kényelmesen folyhat.
Az emberbarát kivitelezés mellett a robotok másik óriási előnye, hogy kezelésük módfelett kedvez a felhasználóknak.
Elég egy tablet, okostelefon vagy okosóra, és indulhat a munka. A MiR-hez hozzárendelt okoseszköz segítségével könnyedén figyelemmel kísérhetjük a beállításainkat. A robot feladatát és útvonalát egyszerűen megadhatjuk, vagy kialakíthatunk preferált és elkerülendő területeket is. Mivel a robot a „betanított” feladatokat a továbbiakban már egyedül végzi, ezzel nem kevés időt és energiát spórol meg „munkaadójának”.
A rendszer használata rugalmas, a kezeléshez nem kellenek programozói ismeretek. Aki némi rutinnal bír a webes böngészők használatában, annak a MiR-robot felhasználói felülete sem fog gondot okozni. A robotnak csupán egy térképet kell adni, amiből az ki tudja számítani az optimális útvonalat. Amennyiben a célállomás vagy a program menet közben változik, egy kattintással vagy érintéssel a robot „tudomására hozhatjuk” ezt.

TELJES ÁTLÁTHATÓSÁG
Modern világunkban elengedhetetlen, hogy alkalmazottaink, munkatársaink eredményességéről mihamarabb elemezhető adatok álljanak a rendelkezésünkre.
A MiR-robotok munkavégzése során gyűjtött adatok bármeddig visszakövethetők, a gépek hatékonysága az információk alapján könnyedén elemezhető. Így nemcsak az Ipar 4.0, de a Big Data irányelveinek is teljes mértékben megfelelnek. A maximális átláthatóság révén az üzemeltetők könnyedén meggyőződhetnek robotalkalmazottjuk hatékonyságáról.

VÁLTOZATOS FELHASZNÁLÁS MINDEN IPARÁGBAN
A MiR-modellek rendkívül sokoldalúak. A könnyen kezelhető, biztonságos és nagy teherbírású robotok rengeteg szakterületen használhatók.
Leggyakrabban olyan multinacionális vállalatok alkalmazzák a robotokat, amelyeknek kiemelten fontos a gyártási és logisztikai folyamatok automatizálása és optimalizálása. Ezzel számottevő mennyiségű energiát és költséget is megtakarítanak.
Az üzemen belüli logisztika sokszor még a nagyvállalatoknak is nehézségeket okoz. Ha a belső anyagmozgatást élő munkaerő végzi, ez magas hozzáadott értéket jelent, de mellette számolni kell az üzemen belüli szállítási idő növekedésével, vagy épp az anyagi haszon csökkenésével is.
Az intralogisztikai folyamatok eredményességének fokozására intelligens és innovatív megoldást nyújt a MiR-robotok alkalmazása, amelyek költséghatékonyságot, precíziót és biztonságot nyújtanak a felhasználók számára.
A MiR-robotok az egészségügyben szintén kiválóan alkalmazhatók, mivel kórházi környezetben is biztonságosan közlekednek. A könnyű kezelhetőség lehetővé teszi, hogy orvosi segédeszközöket szállítsanak egyik helyről a másikra, levihetik a szennyest a mosodába, vagy kivihetik az ágytálat a kórteremből. Könnyen belátható tehát, hogy a MiR-robot „nővérként” is megállja a helyét, számos terhet levehet az egészségügyi alkalmazottak válláról.

A MIR-ROBOT FELHASZNÁLÁSÁNAK CSAK A FANTÁZIA SZABHAT HATÁRT
Kiváló segítője lehet a postai belső logisztikai folyamatoknak; alkatrészeket, késztermékeket szállíthat egy gyárban vagy raktárban. A ROBOTCENTER munkatársai azért dolgoznak, hogy partnereik folyamatosan fejlődhessenek az ipari automatizálás révén, megfelelve ezzel az Ipar 4.0 normáinak.

MIR – GARANCIA A MINŐSÉGI MUNKAVÉGZÉSRE
A Mobile Industrial Robots termékei garantáltan hasznos alkalmazottakká válnak számos területen.
A robotok munkabírása nincs korlátok közé szorítva, folyamatosan el tudják látni a rájuk rótt feladatokat.
A ROBOTCENTER teljes rendszermegoldásokat kínál, azaz a robotokat integrálja a meglévő rendszerbe. Szükség esetén speciális robotfelépítményeket és szoftvereket is készít, hogy a robotok könnyen és hatékonyan segíthessék a felhasználót.
A tapasztalatok alapján (kihasználtságtól függően) átlagosan 1-1,5 év a beruházás megtérülési ideje.
A MiR a legköltséghatékonyabb és legbiztonságosabb intralogisztikai megoldásokat kínálja. A garanciális időszak alatt a cég szakemberei időszakosan ellenőrzik a beüzemelt MiR-robotok állapotát, működését, elvégzik a szükséges szoftverfrissítéseket, a szoftveres vagy egyéb technikai jellegű hibákat a lehető legrövidebb időn belül orvosolják.
A biztonságot nemcsak a robot paraméterei garantálják, hanem a robotot installáló munkatársak szakértelme is. Ha automatizáláson, intralogisztikai fejlesztésen gondolkodik, akkor a ROBOTCENTER várja az Ön jelentkezését, és egyéb robotrendszerei mellett figyelmébe ajánlja a Mobile Industrial Robots úttörő megoldásait!


Az önvezető járművekkel kapcsolatos első tapasztalatokról kérdeztük a Siemens Zrt. Power and Gas Budapesti Üzemben Elekes Rolandot, aki két szállítórobot bevezetését koordinálta.

Hogyan fogadták a cég alkalmazottai a robotokat és sikerült-e teljes körűen beilleszkedniük a cég munkatársai közé a mindennapi rutinban?
A kezdeti átmeneti időszakot kifejezetten gyorsan váltotta fel a kíváncsiság és a nyitottság az innovációra. Mindehhez alapfeltétel a megfelelő kommunikáció: annak hangsúlyozása, hogy a robotok nem munkatársaink helyett, hanem az ő munkájukat támogatva épülnek be a munkafolyamatainkba.
Ezen felül a kollégáinktól érkező visszacsatolások és konstruktív javaslatok is nagyban segítik a gördülékeny beilleszkedést.
Fontos lehet a “megszemélyesítésük” is: a gyártásban dolgozó kollégák már a beüzemelés első napjaitól kezdve becenevekkel látták el a robotokat, valamint később egy névadó kampány keretében hivatalosan is elkereszteltük őket.

Sikerült-e teljes körűen kiaknázni a robotok képességeit és teljesítményét?
Folyamatosan, kis lépésekben fejlesztjük őket. A robotok forgalmazójával közös érdekünk, hogy a lehető legjobban optimalizáljuk a teljesítményüket és fejlesszük a képességeiket, így lehetőséget teremtve arra, hogy egyre több kapacitással rendelkezzenek, amiket majd teljes körűen ki tudunk aknázni.

Most már közel fél éve használják a robotokat. Áttekintve az eddigi munkát, tervezik-e a jövőben a „robotlétszám” bővítését?
Ipar 4.0 projektjeink keretében folyamatosan vizsgáljuk és teszteljük azon lehetőségeket, ahol robotizálással, automatizálással, digitalizálással optimalizálhatjuk folyamatainkat, hogy ezáltal kollégáink további értékteremtő tevékenységekre koncentrálhassanak.

Robotcenter Ronix Kft
info@robotcenter.hu
+36303125247

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni

- Hirdetés -

- Hirdetés -

NEW technology