Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

AGV + AMR: új lehetőségek az intralogisztikában

- Hirdetés -

Az elmúlt években rengeteg cikk, előadás, tanulmány született az automatizálás témájában az autonóm szállító járművekről (AGV) és autonóm mobil robotokról (AMR), melyik a legjobb választás, melyiket érdemes használni, de ezekben egyértelmű választ nem lehet találni, hiszen végső soron az elvégzendő feladatoktól és az adott körülményektől függ a raktár automatizálásának szintje.

A Jungheinrich sajátos választ adott a dilemmára: a legjobb az AGV-k és az AMR-ek együttes használata, ez biztosítja a legnagyobb rugalmasságot. Természetesen nem csak elméleti válaszról van szó: a Jungheinrich a müncheni székhelyű, szoftvereket fejlesztő és AMR-eket gyártó arculus cég felvásárlásával tovább erősítette automatizációs kínálatát.

A jövőbeli növekedés középpontjában az automatizálás áll. A müncheni, ingolstadti, stuttgarti és drezdai telephellyel rendelkező arculus az iparágban tapasztalt szoftver- és hardver szakemberekből álló csapatával az autonóm mobil robotokra (AMR), a moduláris gyártási platformok és a mobil automatizálás szoftveres megoldásaira összpontosít. Az arculus ügyfelei közé jól ismert autógyártók, valamint különböző ágazatok ipari ügyfelei tartoznak. Az arculus vállalattal a Jungheinrich az automatizálási rendszerek terén már meglévő portfólióját rendkívül innovatív szoftver- és hardvermegoldásokkal egészíti ki az autonóm mobil robotok (AMR) gyorsan növekvő szegmensében. Az arculus IFOY 2021 díjjal kitüntetett szoftveres vezérlőrendszerének segítségével, a VDA 5050 interfésszel gyártófüggetlen AMR- és AGV-flották működtethetők. Dr. Brzoska, a Jungheinrich igazgatótanácsának elnöke elárulta, hogy „Az arculus felvásárlásával sikerült átfogó módon bővítenünk kompetenciáinkat az automatizálás területén. Az AMR kulcsfontosságú alkalmazási lehetőségei – mint például az áru-az-emberhez metodikájú komissiózás – továbbra is erőteljesen növekedni fognak, nem utolsósorban az e-kereskedelem folyamatos térhódítása miatt. Az arculus-szal közösen tovább növeljük a szinergiákat az automatizált logisztika terén. Új fejezetet nyitunk a jövő raktárának történelmében.”

- Hirdetés -

Az első közös projektet a holland Prodrive Technologies számára valósították meg, ahol a Jungheinrich teljesen automatizált logisztikai központot épít az arculee AMR segítségével. A több mint 20 000 négyzetméteres raktárterülettel rendelkező új épület a tervek szerint 2022 őszére kerül átadásra. A raktár középpontjában egy holisztikus logisztikai megoldás áll majd, 14 autonóm mobil robotból (AMR) és 8 Jungheinrich EKX 516ka típusú automatizált szűkfolyosós magasraktári targoncából álló flottával. Minden eszköz a Jungheinrich logisztikai interfészén keresztül kapcsolódik a Jungheinrich raktárellenőrzési rendszeréhez (WCS), amely az automatizált rendszerben a szállítási mozgásokat vezérli. A Jungheinrich az előzónában az AMR-eket összekötő elemként alkalmazza a komissiózáshoz, a raktári állványrendszerben az AGV-k végzik a rakodást. A kettő kombinációja új szintre emeli az automatizált anyagáramlást a Prodrive-nál. Az arculee típusú AMR-k látják el raklapokkal mindkét automatizált raktárterületet, és az „árut az emberhez” elv alapján szállítják azokat a komissiózó állomásokra, ahol kézzel történik a komissiózás.

„A Prodrive projektjével az automatizálási megoldások területén szerzett szakértelmünket hangsúlyozzuk. Különösen örülünk, hogy a Jungheinrich új családtagjának, az arculusnak az arculee S típusú modelljére támaszkodhatunk a mobil robotok esetében” – mondta Dr. Markus Heinecker, a Jungheinrich AGV automatizált rendszerekért felelős vezetője. „Az AMR iránti kereslet folyamatosan növekszik különösen az e-kereskedelem dinamikus terjeszkedése miatt. Most még jobban támogathatjuk ügyfeleinket abban, hogy pontos és holisztikus folyamatautomatizálással elérjék hatékonysági és fenntarthatósági céljaikat” – emelte ki Dr. Heinecker.

A Prodrive esetében az új raktárépítéssel kapcsolatos együttműködés logikus lépés a régóta fennálló ügyfélkapcsolatnak köszönhetően. A Jungheinrich évek óta támogatja a holland vállalatot intralogisztikai szakértelmével. Mark Menting, a Prodrive Technologies globális folyamatokért és logisztikaért felelős vezetője szerint a Jungheinrich mellett hozott döntés másik fontos szempontja a rendszermegoldás sokoldalúsága. „Napjainkban az ellátási lánc rugalmassága a gazdasági siker döntő kritériuma. Számunkra ez azt jelenti, hogy gyorsabban, hatékonyabban és hibamentesen kell az árukat komissiózni. A Jungheinrich automatizálási koncepciója az innovatív robotika és a klasszikus AGV-k keverékével megfelel mindezen követelményeknek. Ez lehetővé teszi a későbbi további optimalizálást is” – nyilatkozta Menting.

Jungheinrich

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology