Barion Pixel
- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Hogyan előzhetjük meg az év végi vagyonvédelmi díjemeléseket digitalizációval?

Az év vége közeledtével a vagyonvédelmi szolgáltatók elkezdik felkeresni a megrendelőiket. Az egyik legfontosabb céljuk minden évben ugyanaz: el kell fogadtatni egy masszív, jellemzően 10-15-20%-os díjemelést. Persze itt ők is kényszerpályán mozognak, hiszen gyakorlatilag munkaerőt szolgáltatnak, ami azt jelenti, hogy az évről évre emelkedő garantált bérminimum és a munkavállalók folyamatos béremelési igénye szükségszerűvé teszi számukra az emelést.

Ez persze a megbízóikat nem fogja vigasztalni. Ők továbbra is azt fogják érzékelni, hogy ugyanazért a szolgáltatásért sokkal több pénzt kell fizetniük.

Megoldás: digitalizáció és automatizáció

- Hirdetés -

A vagyonvédelmi rendszerek (és itt a rendszer alatt mindent értünk, beleértve a technikai alrendszerektől kezdve a biztonsági szolgálatig mindent) jellemzően még csak el sem kezdték kiaknázni a 21. század technikai, technológiai fejlesztéseinek a vívmányait. Nagyon jellemző, hogy ezekbe a rendszerekbe még a 10-15 évvel ezelőtti technológiai fejlesztések sem épültek be, nemhogy az elmúlt néhány év újításai. A vagyonvédelmi rendszerek legköltségesebb része a vagyonőr. Mivel a szakma legtöbb képviselője még nem integrálta a megoldásaiba az újabb technológiai megoldásokat, ezért a vagyonőrök létszáma az indokoltnál jóval magasabb szokott lenni.

Az eredmény: a mai lehetőségekhez képest alacsony színvonal, indokolatlanul magas áron. A tapasztalatok az mutatják, hogy elérhető egy 20-30%-os költségcsökkentés, úgy, hogy a rendszer hatékonysága még növekszik is.

Az optimalizáció során érdemes egyes vagyonvédelmi folyamatokat automatizálni (pl.: járművek beléptetése, árumozgások ellenőrzése, stb.), egyes feladatokat pedig digitalizálni (pl.: adatrögzítések, automatizált ellenőrzési workflow-k, stb.). A digitalizáció és az automatizáció természetesen beruházással jár, ugyanakkor a vagyonvédelmi rendszerek esetében a beruházás megtérülését a legtöbb esetben hónapokban és nem években lehet mérni.

Természetesen egy ilyen optializációs projektnél nem lehet általános megoldásokkal élni, vannak jellemző példák, mint a fent említettek, de az, hogy a legjellemzőbb példák esetleg már megvalósultak valahol az nem azt szokta jelenteni, hogy már nem lehet tovább optimalizálni az adott vagyonvédeli rendszert.

Záró gondolatok

Az automatizálás és a digitalizálás révén növekedni szokott a rendszer megbízhatósága, hiszen csökken az emberi hiba lehetősége és olyan további adatok is keletkeznek, amelyek további támogatást tudnak nyújtani egyes vállalati funkcióknak. Ráadásul a rendelkezésre álló nagy mennyiségű, megbízható adat hosszabb távon további költségoptimalizációs lehetőségeket szokott felfedni.

Azok a vállalatok, akik most elkezdik optimalizálni a vagyonvédelmi rendszerüket jövő tavasszal alacsonyabb vagyonvédelmi kiadásokra számíthatnak a mostaninál, még akkor is, ha vagyonvédelmi szolgáltatójuk 20%-kal vagy még nagyobb értékben megemeli díjait.

Nyéki Dávid

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni

- Hirdetés -

NEW technology