Barion Pixel

Jelentős villamosenergia-hálózati fejlesztéséket fejezett be a Forest-Vill

Az Észak-Dunántúlon és az Alföldön korszerű megoldások segítik az ellátásbiztonságot

Több mint 60 kilométer új nagyfeszültségű villamosenergia-hálózatot telepített a Forest-Vill Kft. 2024-ben országszerte, ötszörösét a korábbi évek átlagának. A fejlesztés jelentős mértékben járult hozzá a hazai hálózatfejlesztéshez. A budaörsi villamosipari szakcég olyan fenntarthatósági és természetvédelmi szempontból is kiemelt projekteken vett részt, mint a Danube InGrid Kisbér-Veszprémvarsány-Zirc szakasza és az MVM Démász Áramhálózati Kft. megbízásából elvégzett madárvédelmi, középfeszültségű rekonstrukció a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság működési területén.

Kiemelkedő eredményekkel zárta a 2024-es évet a Forest-Vill Kft. a villamosenergia-hálózatok kiépítése terén. A budaörsi szakcég több mint 60 kilométer hosszú távvezeték hálózatot telepített országszerte, ami ötszörös növekedést jelentett az előző évek eredményeihez képest. A villamosipari és energetikai létesítmények tervezésére és kivitelezésére szakosodott vállalat, melynek a nagyfeszültségű hálózati kivitelezés mellett egyik fő profilja a közép- és kisfeszültségű villamos hálózatok építése, országos szinten több jelentős hálózatépítési projektet zárt le sikeresen.

A Forest-Vill a 2020 és 2025 között megvalósuló magyar-szlovák közös projekt, a Danube InGrid (Danube Intelligent Grid) részeként az Észak-Dunántúl villamosenergia-hálózatának megújításában vett részt, melynek keretében Kisbér és Veszprémvarsány, illetve Zirc és Kisbér között két 20 km-es szakaszon épített ki 132 kV-os hálózatot. Ennek munkálatai 2024 végén fejeződtek be. A fejlesztés hatékony megoldást kínál a folyamatosan növekvő áramfogyasztásból adódó villamoshálózati kihívásokra. A természetvédelmi jelentőségű területen végzett munkálatok során a Forest-Vill kiemelt figyelmet fordított a fenntarthatósági szempontok érvényesítésére.

- Hirdetés -

Természetvédelmi szempontból szintén kiemelt fontosságú volt a szegedi Fehér-tó és a sándorfalvi Új-halastavak területén a középfeszültségű villamosenergia-hálózat madárvédelmi célú rekonstrukciója. A halastórendszer ma Natura 2000-es jelentőségű terület, melynek helyén egykor Magyarország legnagyobb szikes tava terült el, és mára gazdag madár- és növényvilága miatt országos jelentőségű védett területté minősítették. Az MVM Démász Áramhálózati Kft. megbízásából a Forest-Vill a Sándorfalva és Fehér-tó közötti szabadvezetékes hálózatot elbontotta, és helyette több mint 2,7 kilométer hosszan biztonságos földkábelt épített ki, ezáltal hozzájárulva a villamosenergia-ellátás biztonságának növeléséhez is. A 2024 utolsó negyedévében sikeresen lezárt projekt során a vállalat nagy hangsúlyt fektetett a térségében átvonuló darvak védelmére.

A közép- és kisfeszültségű szabadvezetékek fokozott kockázatot jelentenek a madarakra, mivel ezeken a hálózati elemeken vannak a legnagyobb veszélynek kitéve. A szabadvezetékek földkábelekkel történő biztonságos kiváltása viszont nemcsak a madarak védelmét szolgálja, hanem csökkenti a környezeti terhelést, minimalizálja az üzemzavarok számát, és növeli a hálózati megbízhatóságot is. A korszerű madárvédelmi eszközök telepítése példát mutat az iparág számára a fenntartható fejlesztések terén. A Forest-Villnek jelenleg több jelenleg futó projektje van olyan villamosenergia-elosztóknál, mint a MVM Zrt., E.ON Hungária Csoport vagy az OPUS TITÁSZ Zrt., ahol a szabadvezetékekre vonatkozó hálózatépítésben és -átalakításban számos modern madárvédelmi technológia megvalósul.

Forest-Vill

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology