Szoftverfejlesztő központtal bővül Lengyelországban a Stellantis

A többek között az Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, Fiat, Jeep márkákat tömörítő autóipari konszern összesen nyolc központra bővíti globális szoftverfejlesztési és mérnöki kapacitásait – jelentette be közleményben a vállalat. Az új lengyel szoftverközpont Gliwicében, a Stellantis ottani gyárának közelében lesz, és akár 300 embert is foglalkoztat majd az adatelemzés, a szoftverfejlesztés és a validálás területén. Az itteni csapat elsősorban az alapszoftver- és szoftveralkalmazás-fejlesztésre, a DevOpsra és az automatizált validálásra fog összpontosítani.
A szoftverközpont üzemeltetéséhez szükséges, magasan képzett csapat gyors felépítése érdekében a járműgyártó a digitális mérnöki szolgáltatásokat nyújtó GlobalLogic Inc-vel dolgozik együtt. A telephely ki fogja használni a régió képzett műszaki és egyetemi oktatási intézményeit, és szoftverfejlesztési erőforrásokkal egészíti ki a Stellantis meglévő európai műszaki szakértelmét.
„Az új szoftverközpont megnyitása Lengyelországban újabb fontos lépés a Dare Forward 2030 stratégiánk megvalósításában” – mondta Yves Bonnefont, a Stellantis szoftverfejlesztésért felelős vezetője. „A szoftver kulcsszerepet játszik abban a törekvésünkben, hogy a szolgáltatások és termékek ügyfélélménye terén az iparág vezetőivé váljunk, valamint 2038-ra szén-dioxid-semlegesek legyünk.”
A lengyelországi csapatnak fontos szerep jut a Stellantis kötelékében, hiszen a globális szoftverhálózat részeként a szoftveresen definiált járműfejlesztés előmozdítását fogja támogatni Az ilyen járműveknek a funkcionalitása az egész élettartamuk alatt frissíthető és fejleszthető. Ezt a képességet már törvény is előírja, hogy a kibertámadások elleni védelem érdekében a kocsikat bármikor hozzá lehessen igazítani az új veszélyhelyzetekhez. Ezzel persze jól járnak az autógyártók, hiszen a „hardver” eladása után is képesek lesznek digitális szolgáltatásokat és funkciókat értékesíteni az ügyfeleiknek. A Stellantis 2030-ra évi 20 milliárd eurós többletforgalmat szeretne elérni a szoftverfejlesztés segítségével.
Gábor János, NEW technology