Barion Pixel

Az Egyesült Államok és Tajvan 3D-nyomtatott drónsereget épít Kína ellen

Az orosz-ukrán konfliktus tanulságai alapján (olcsó drónok segítették az ukrán erőket az orosz agresszióval szemben) Tajvan drónsereget szeretne fejleszteni, hogy elrettentse Kínát a szigetországgal szembeni agressziótól. Az Egyesült Államok kulcsszerepet játszik ebben a tervben, hiszen júniusban megígérte 360 millió dollár értékű katonai drón értékesítését Tajvannak, de közben a helyi védelmi minisztérium is kiadott egy javaslatot arról, hogy az állam szerezzen be 3200 katonai célú drónt, 175 millió dollár értékben.

A virginiai RapidFlight – ami integrált repülőgép-tervezéssel, fejlesztéssel és pilóta nélküli repülőgéprendszerek (UAS) tömeggyártásával foglalkozik – ilyen előzmények után jelentette be, hogy közös nyilatkozatot ír alá a tajvani dróngyártó Thunder Tiger Grouppal.  A PR Newswire szerint a két vállalat a 3D-nyomtatás felhasználásának lehetőségeit fogja vizsgálni pilóta nélküli rendszerek előállításához, honvédelmi és kereskedelmi alkalmazások számára. A RapidFlight szerint az additív gyártás segítségével a drónok tárolási helyigénye a tizedére csökkenthető, az előállítási költségek alacsonyabbak maradnak, és könnyebben megoldható a kritikus komponensek cseréje.

Tajvan persze ennél több vasat tart a tűzben, így beszerzett Chien Hsiang anti-radiációs pilóta nélküli légi járműveket (UAV), valamint Hsiung Sheng és Wan Chien stand-off precíziós lövedékeket. A szigetország tervezi továbbá különféle UAV-ok megvételét, amelyek hírszerző, megfigyelő, felderítő és célkijelölő küldetéseket hajtanak végre, illetve javítják a harctéri megfigyelő- és felderítőképességeket. Ezeken túl – szintén amerikai segítséggel – fejlesztenek UAV-elhárító rendszereket is, amelyekkel leszedhetik a légterükbe „tévedt” ellenséges gépeket.

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Az érzékeny technológiákban érintett százalékos arányt leszámítva az UAV-gyártás 80 százalékát a tajvani ipari magánszektorra bízzák, és 2028-ig több mint 700 katonai, illetve 7000 kereskedelmi célú UAV-ot terveznek építeni.

Gábor János, NEW technology

⇓ HALLGASD TE IS A NEWtechtalk PODCASTOT!!! ⇓

Érdemes elolvasni
NEW technology