Innováció és megoldás az ESD védelemben – Győrben debütált az ESDONE szoftver
Október 9-10-én Győrben került megrendezésre a XII. ESD-Rondó Szimpózium, ahol az ESD védelemben érintett szakemberek nem csupán hasznos elméleti és gyakorlati ismeretekkel gazdagodhattak, hanem megismerhették az ESDONE koordinátori szoftvert is. A Rondó Kft. egyedülálló fejlesztése új dimenziókat nyit az elektrosztatikus védelem terén.
A Magyarországon egyedülálló, két napos rendezvény kiváló lehetőséget biztosított a káros elektrosztatikus feltöltődés és kisülés elleni védelemmel kapcsolatos legújabb nemzetközi és hazai fejlesztési eredmények, valamint gyakorlati tapasztalatok megismerésére, különös figyelmet fordítva az elektronikai termékek gyártása során felmerülő ESD védelemre, emellett a szakmai kapcsolatok bővítésére is.
A szimpózium 2024. évi előadássorozatának kiemelt témái között szerepelt az autóelektronikai gyártás problémái és fejlődése, ESD mérések automatizálása, ionizáció, valamint az IEC szabványok frissítései és változásai. Az esemény során a szakmai workshopok lehetőséget adtak a kötetlen beszélgetésekre és a tapasztalatok megosztására. A szimpóziumon a hazai előadók mellett neves külföldi (német, finn, holland) szakértők is megjelentek.
A szimpóziumon különös figyelmet kapott a Rondó Kft. két kiemelkedő fejlesztése: az ESDONE koordinátori szoftver és a DFM automata térerősség-mérő rendszer.
A bemutatott forradalmian új ESDONE koordinátori szoftver jelentős előnyöket kínál az ESD koordinátorok számára. A szoftver integrálja és egyszerűsíti a feladatokat, lehetővé téve a hibakezelések hatékony nyomon követését.
Az ESDONE szoftver használata nemcsak a koordinációs feladatokat könnyíti meg, hanem hozzájárul a vállalatok versenyképességének növeléséhez is.
Varga Imre előadásában részletesen bemutatta a Rondó Kft. által kifejlesztett, piacon egyedülálló DFM automata térerősség-mérő rendszert, amely hatékony megoldást nyújt az elektrosztatikus feltöltődések és a kritikus gócpontok kiszűrésére, még olyan helyeken is, ahol manuális vizsgálatokra nincs lehetőség. A DFM rendszer optikai jelzéssel figyelmeztet a problémára, lehetőséget adva a beavatkozásra. Az észlelt adatok digitálisan eljutnak a Rondó Kft. ESDONE Koordinátori szoftveréhez, értesítve a gyártócég ESD koordinátorát a hiba részleteiről. A rendszer a gyártósorokba könnyen integrálható.
A szimpózium kiváló alkalmat teremtett a legújabb nemzetközi és hazai fejlesztések, valamint gyakorlati tapasztalatok megismerésére, és lehetőséget biztosított a szakmai kapcsolatok bővítésére.
A rendezvény sikerét mutatja, hogy a közös tanulás és tapasztalatcsere fontos szerepet játszik a jövő építésében. A következő szimpóziumra 2026-ban kerül sor, ahol újabb izgalmas témák várják a résztvevőket.