A fémipar legújabb technológiáinak helyszíne
Az EMO Hannover világelső fémipari kiállítását 2023 őszén, szeptember 18-23-án rendezik meg. A nemzetközi szinten vezető szakmai rendezvény a magyar vállalatok számára kiemelkedő fontossággal bír. A legutóbbi, 2019-ben Hannoverben tartott EMO-ra 750 hazai szakember utazott ki, globálisan pedig összesen 120000 látogató 149 országból vett részt a szakvásáron. A Budapesten tartott sajtótájékoztatón Wolf Erik, a Deutsche Messe AG magyarországi képviselője, Martin Göbel, a Német Szerszámgépgyártók Szövetségének kiállítási igazgatója és Onuora Ogbakagu, a Deutsche Messe AG vállalati kommunikációjáért felelős vezetője foglalta össze az EMO Hannover kiállítás előnyeit.
„A vásár szervezői számára fontos a magyar piac, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy Budapest bekerült az EMO World Tour 60 állomása közé, illetve azok közül is abba a szűk 40-be, ahol nem digitális, hanem személyes bemutatót szerveznek. Két magyar vállalat már jelezte kiállítói szándékát a 2023-as EMO kiállításra, az NCT és az Esztergomi Strigon kint lesznek a szakmai rendezvényen. Emellett viszont szeretnénk elősegíteni a magyar vállalkozások számára a könnyű kijutást az eseményre, valamint ott érdekes szakmai programot biztosítani a részükre” – hangsúlyozta Wolf Erik.
Fontos trendek, amelyek a magyar piacot is jelentősen érintik
„Meg vagyunk győződve arról, hogy az EMO szakvásár érdemben hozzá tud járulni a magyar ipar fejlődéséhez. A fejlesztések elengedhetetlenek, a folyamatok hatékonyabbá és fenntarthatóbbá tétele megoldást kínál a jövő kihívásaira. Az EMO számos fontos kérdést körbejár, többek között a fenntarthatóságra fókuszál, ami manapság az egyik legfontosabb téma. A szakvásáron kompetens partnereket találhatnak a résztvevők, ugyanis az esemény a teljes értéklánc mentén, széles körben helyezkedik el, s a globális kínálatot mutatja be” – emeli ki Martin Göbel.
Az EMO Hannover 2023 Future Insights tematikája azt hangsúlyozza, hogy milyen átalakulásokra van szükség ahhoz, hogy a vállalatok erősítsék a versenyképességüket. Új piacokra, új üzleti modellekre, lehetőségekre, a vállalaton belüli innovációs kultúrában rejlő potenciálra, az agilis módszerek bemutatására, a módszertani tudás fejlesztésére, valamint a munkamódszerek változására összpontosít.
Az ipari kiállítások fővárosa
„A Deutsche Messe a világ vezető vásártér-üzemeltetői közé tartozik, s kiállítási központja globális szinten az egyik legnagyobb. A helyszín nemcsak a méretei miatt emelkedik ki világviszonylatban, hanem a modern működtetés kapcsán is. A digitalizáció és a konnektivitás jelentik az innováció motorját, ez pedig olyan lokációban valósulhat meg Hannoverben, ahol a világ első 5G technológiai tesztpályája található” – mondja Onuora Ogbakagu.
Némethi Botond, NEW technology magazin