Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

A legnagyobb iparágak árbevétel szerint Kínában 2023-ban

Hosszú ideje tapasztalható, hogy a kínai cégek Magyarországra telepítik üzemüket, leányvállalatukat. Az iparágak jelentőségének felderítéséhez az IBISWorld szakértői elemzéseit és a több mint 280 kínai szektort tartalmazó adatbázisa alapján készült összefoglalóját vettük alapul, amely tartalmazza a 2023-ban Kínában található legnagyobb bevételű iparágak listáját.

  1. Rézércbányászat – 13897,9 milliárd USD

A rézércbányászat iparági bevétele Kínában a 2022-ig tartó öt évben 10,4 százalékkal növekedett. Az iparág teljesítménye nagyrészt összhangban van a réztermékek iránti downstream kereslettel. Az iparági bevételek 2018-ban 0,3 százalékkal csökkentek a gyenge kereslet miatt.

- Hirdetés -

  1. Építőipar – 2797,4 milliárd USD

A 2023-ig tartó öt év során az építőipar bevételei éves átlagban 4,4 százalékkal, 3,0 billió dollárral növekedtek. Ebben az iparágban körülbelül 36700 építőipari cég működik. A legtöbb jelentős szereplő a mélyépítés, az ingatlanfejlesztés, a professzionális mérnöki szolgáltatások, a tervkészítés, az építőanyag-gyártás és az építőipari berendezések gyártása területén is tevékenykedik.

  1. Online vásárlás – 2137,9 milliárd USD

A kínai online vásárlási iparág a 2022-ig tartó öt év során éves szinten 18,9 százalékkal növekedett.

Az iparág gyors gyarapodása az e-kereskedelem felívelő népszerűségének tulajdonítható Kínában, valamint az online vállalkozások folyamatos fejlesztésének.

  1. Ingatlanfejlesztés és -kezelés – 2086,6 milliárd USD

A kínai ingatlanfejlesztés és -kezelés bevételei a 2021-ig tartó öt év során 6,0 százalékkal, 2,1 billió dollárra nőtt. Az erős lakáskereslet támogatta az ágazat gyors fejlődését az elmúlt évtizedben. Kína nagy népességével és gyors urbanizációjával az iparág vállalatai által fejlesztett lakóépületek iránti kereslet növekszik.

  1. Postai rendelés és online vásárlás – 1754 milliárd USD

A 2022-ig tartó öt évben a postai megrendelés és online vásárlás iparág bevételei éves szinten 16,6 százalékkal nőttek. Az iparág gyarapodását ösztönző tényezők közé tartozik a javuló életszínvonal, a növekvő bérek, az internet nagyobb elterjedtsége, az internetes vásárlás nagyobb elfogadottsága és az egyre szélesebb termékválasztékot online értékesítő kiskereskedők növekvő köre.

  1. Lakáspiac – 1623,7 milliárd USD

Az iparág a 2022-ig tartó öt év során 5,2 százalékkal nőtt. Az elmúlt években a versenypiac a spekuláció és a felfújt ingatlanárak problémáihoz vezetett. Ennek eredményeképpen a kínai kormány ingatlanvásárlási és hitelkorlátozásokat, árkorlátozásokat és lakásadóreformokat vezetett be az ágazat fejlődésének szabályozása és a spekuláció korlátozása érdekében.

  1. Infrastruktúra-fejlesztés – 1412,4 milliárd USD

Az infrastruktúra-fejlesztés az építőiparban gyorsan növekszik, amit Kína urbanizációja, a belső migráció, a növekvő forgalom és az infrastruktúra iránti kereslet, valamint a kormányzati beruházások számossága hajtanak. Az iparág bevétele a 2022-ig tartó öt év során 9,7 százalékkal nőtt.

  1. Szoftverfejlesztés – 1331,3 milliárd USD

Az iparág bevétele a 2022-ig tartó öt évben éves szinten 6,7 százalékkal nőtt. Az iparág teljesítményét az elmúlt öt év során a szoftverfelhasználók és a kormányzat részéről jelentkező erős kereslet, valamint a szilárd árképzés segítette. Az iparág fejlődését a kínai kormány is támogatta.

  1. Acélhengerlés – 1261 milliárd USD

Az elmúlt öt évben a bevétel éves szinten 5,7 százalékkal gyarapodott, ami a magas minőségű és hozzáadott értékű acéltermékek iránti növekvő keresletnek köszönhető, amelyet a downstream iparágak iránti kereslet hajtott.

  1. Internetszolgáltatások – 1004,4 milliárd USD

Az iparág bevételei a 2022-ig tartó öt év során 20,9 százalékkal nőttek éves szinten. A Kínában kitört COVID-19 járvány felpörgette az internetszolgáltatások iránti piaci keresletet.

Némethi Botond, NEW technology magazin

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology