Az ABB robotok 80 százalékkal csökkentették a gyártás ciklusidejét
A lenyűgöző eredményt az America Quartz Technology (AQT) vietnami Hue-ban található üzemében érték el. A vállalat itt gyárt és dolgoz fel az elektronikai, valamint a félvezetőipar számára készülő kvarctermékeket, amelyek előállítása a legnagyobb fokú aprólékosságot és pontosságot követeli meg.
Az alkatrészeket korábban kézzel dolgozták fel, úgy, hogy a munkások magas hőmérsékletű melegítési folyamatokat végeztek. Ez a veszélyes és monoton munka megnövelte a balesetek kockázatát és magas fluktuációt eredményezett. Emellett fennállt a hibák kockázata is, ami komoly termelési veszteségeket okozott. A munkaerőhiány, a magas kockázat és a csökkenő termelékenység kezelésére az AQT robotok integrálása mellett döntött.
Az ABB robotjai nem voltak ismeretlenek az AQT számára, hiszen az amerikai üzemeiben már működtek hasonlók. A beszállítótól egy robotgyártó cellát rendeltek, benne egy ABB IRB4600 és egy IRB2600 ipari robottal, valamint egy formázógéppel. Az IRB4600 felveszi a kvarc munkadarabot, és a hőkezelési folyamathoz szükséges pozícióba helyezi. Ezt követően az IRB2600 egyenletesen felmelegíti, majd egy hengeres mechanizmus beszívja és megformálja. Mindez csupán 30 másodpercig tart, majd a vákuumszelep bezár, az IRB4600 kiveszi a terméket, és megismétli a ciklust.
A robotok bevezetése óta az üzem hatékonysága és teljesítménye jelentősen javult: ötször kevesebb a gyártásból eredő hibás termék.
„Az ABB által biztosított megoldás segítségével termékeinket mostantól következetesen a legmagasabb minőségben készítjük, kevesebb manuális beavatkozásra van szükség, és csökkent a hibák száma is. A dolgozók körülményei ugyancsak javultak, mivel a veszélyes és ismétlődő munkákat mostantól robotok végzik” – idézi a The Robot Report Tran Phuoc Thanh Vu gyárigazgatót.
Egy másik javulás a gyártási ciklusidő drámai csökkenése volt. A robotizált eljárással a gyártási idő 25 percről mindössze öt percre csökkent, a jelenlegi napi 100 darabos átlagos termelés pedig négyszeresére nőtt a korábbi, kézi alapú gyártási folyamathoz képest.
Gábor János, NEW technology