Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Az állami vállalatok kétharmada nagyot lép a fenntarthatóság felé 2025-ben

A nyilvántartott amerikai vállalatok 74 százaléka jelezte, hogy a következő évben valószínűleg új technológiába vagy eszközökbe fog beruházni. Ennek célja cégek ESG-nyilvánosságra hozatali adottságainak javítása. Elkerülhetetlen ugyanis, hogy a vállalatok felkészüljenek a megnövekedett információszolgáltatási követelmények teljesítésére, de az adatminőség még mindig komoly ESG-kihívás – mutat rá a Deloitte globális szakmai szolgáltató vállalat által közzétett új felmérés nyomán született cikkében Mark Segal, az ESG Today alapító újságírója.

A 2024-es fenntarthatósági cselekvési riportként publikált tanulmányhoz a Deloitte 300 vezetőt – köztük pénzügyi, számviteli, fenntarthatósági és jogi irányító személyeket – kérdezett meg legalább 500 millió dolláros bevétellel rendelkező, köztulajdonban lévő vállalatoknál.  A jelentés megállapította, hogy gyakorlatilag az összes cég (számszerűsítve azok közel 99 százaléka) felkészül az irányukba támasztott, fokozott elvárásokra; miután e cikk megjelent, megannyi fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettség és szabvány látott napvilágot.

Mint a tárgyalt felmérés feltárta: számos vállalat keresztfunkcionális ESG-csapatot alakított ki, sőt, a válaszadók több mint felénél ez a csapat már aktív munkát végez, a fennmaradó 46 százalék arról számolt be, hogy folyamatban van az említett egységek létrehozása. A jelentés megállapította továbbá, hogy ezen munkacsoportok megalakulása szép eredményekkel bír a vállalat fenntarthatósági stratégiájának tervezése és megvalósítása terén.

- Hirdetés -

A jelentés rámutatott továbbá azokra a kulcsfontosságú lépésekre, amelyeket a vállalatok a növekvő ESG jelentéstételi követelmények teljesítésére való felkészülés érdekében hajtanak végre. Ezek közé tartoznak többek között a technológiai és humán erőforrásokba invesztált beruházások. A felmérés szerint a válaszadók kétharmada úgy véli, hogy vállalataik szívesen beruháznak új technológiákba vagy eszközökbe, ezzel garantálva a jobb minőségű közzétételi lehetőségeket. Emellett a válaszadók több mint háromnegyede azt mondta, hogy új szerepköröket és felelősségi köröket hozott létre a megnövekedett ESG szabályozási vagy közzétételi követelményekre való felkészülés érdekében.

A tanulmányból kiviláglik, hogy a megkérdezett vezetők is sokat remélnek a fokozott ESG-jelentéstől. Amikor ugyanis arra kérték őket, hogy nevezzék meg a három legfontosabb üzleti eredményt, amelyet a fokozott ESG-jelentéstől várnak, a válaszadók 53 százaléka a kockázat csökkenését említette, amelyet szorosan követett a hatékonyság és a megtérülés növekedése – erre a megkérdezettek 52 százaléka tette le a voksát, míg a tehetségek vonzása és megtartása 51 százalékkal, valamint a márka hírnevének javítása, szintén 51 százalékkal, „dobogós” válasz volt.

„Az ESG-re specializálódott munkacsoportok megalakítása, a hozzájuk rendelt szerepkörök növekedése és a fenntarthatósági jelentésekbe való befektetés jól fémjelzik, hogy a fenntarthatóság stratégiai alaptevékenységekbe iktatott elem lett. Nyilván akadnak még kihívások, de a vállalatok fenntarthatóság iránti elköteleződése egyre nyilvánvalóbb, ahogy igyekeznek egyre jobban kiaknázni az ESG-ismeretekben rejlő lehetőségeket is”, nyilatkozta a Deloitte & Touche LLP könyvvizsgáló cég és Kristen Sullivan könyvvizsgáló partner.

Vörös István, NEW techonology

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni

- Hirdetés -

- Hirdetés -

NEW technology