Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Dubaji drónok csinálják az esőt

Az Egyesült Arab Emírségekben a természeti adottságokat igyekeznek technológiával pótolni. Olvashattunk például az első sivatagi fedett pályás síarénáról. Most szintén Dubajban arra találtak megoldást, hogy esőt generáljanak drónok segítségével – adta hírül a 9news.com.

Az arab ország 15 millió dolláros (4,5 milliárd forint) fejlesztéssel rukkolt elő. Az eredmény: óriási felhőszakadás és a levegő lehűlése. Ebben a videóban látható, hogyan működik az esőcsináló:

Az ötlet nem új keletű. A Readingi Egyetem koncepciója alapján készült a technológia, amely vegyszer felhasználása nélkül működik. A meteorológusok számára már régóta fejtörést okoz a mesterséges eső generálása, viszont csak most érkeztek el abba a fázisba, hogy ezt a való életben is leteszteljék.

- Hirdetés -

Kis méretű autonóm repülők keltik a viharhoz szükséges áramot. A légtérben található elszórt felhőzetet feltöltik elektromossággal, melynek hatására megjelennek, majd lehullanak a felduzzadt esőcseppek. „Azon dolgozunk, hogy ezeket a kis méretű vízcseppeket megfelelő nagyságúra duzzasszuk a felhőkben, és így esőt generáljunk. A csapadék lehullását pedig már a gravitációra bízzuk” – magyarázta Dr. Keri Nicoll, a projekt egyik vezetője.

Némethi Botond, NEW technology

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology