A 3D nyomtatás megalkotói ismét egy forradalmi újítással álltak elő. Az amerikai 3D Systems több mint 35 éves tapasztalattal rendelkezik a gyantás technológiák területén, ezt a tudást kamatoztatva hozták létre legújabb hibrid berendezésüket, amely egyesíti a precíz SLA technológia előnyeit a projektoros (DLP) nyomtatás gyorsaságával.
Gyors, pontos, termelékeny
A két gyantás technológia közti fő különbség a gyártási sebességben, valamint a kész alkatrészek pontosságában és felületi minőségében van. Bár a sztereolitográfia (SLA) nagy pontosságot és sima felületet hoz létre a lézer segítségével, alapvetően egy lassabb gyártási folyamatról van szó. Ezzel szemben a projektoros technológiák a nyomtatási sebesség tekintetében kiemelkednek, a pontosságuk azonban alulmarad az SLA-val szemben. Ezért hozta létre a 3D Systems a PSLA technológiát, amely egyesíti a két technológiai legjobb tulajdonságait.
A legtöbb gyantás berendezés a nyomtatás során kifele húzza a tárgyat a folyadékból, ami nagyobb súlyú tárgyaknál pontatlansághoz vezethet. A PSLA azonban a hagyományos SLA-hoz hasonlóan a sűrű folyadékba süllyeszti bele a nyomatot, ami egyúttal támasztékként is szolgál, így kevesebb support anyagra van szükség a nyomtatás során és a tárgyak deformálódása is elkerülhető.
Az új rendszer a Figure 4 termékcsaládnál már bevált végtermék alapanyagokkal dolgozik, az elkészült nyomatok a fröccsöntéshez hasonló felületi minőséggel és hosszú távú mechanikai és UV-stabilitással rendelkeznek, beltéri használat esetén akár 8 évig, kültéri használat esetén pedig 1,5 évig az ASTM D4329 és ASTM G194 szabvány szerint.