Barion Pixel

Kétszáz diák mérte össze robotépítő és programozó tudását a jövő technológiáinak versenyén

Idén már az általános iskolásoknak is megszervezte a Bosch a nemzetközi FIRST LEGO League miskolci döntőjét

Évről évre több diák indul a FIRST LEGO League robotépítő és programozó világverseny észak-magyarországi döntőjén, amelyet idén harmadik alkalommal rendezett meg a miskolci Robert Bosch Power Tool Kft. Három kategóriában, 17 iskolából összesen 198 versenyző vett részt a versenyen, összesen 28 csapatban. Már nemcsak a 9–16 évesek, hanem 6–10 éveseknek is lehetőségük volt kipróbálni tudásukat. Ezenfelül Magyarországon először, kísérleti jelleggel megrendezték a FIRST TECH Challenge-t, ahol a diákok mentoraikkal együtt versenyeztek. A csapatok különféle feladatokat végző robotot építettek és programoztak, valamint egy őket érintő kihívásra mutatták be innovatív megoldásukat. A globális megmérettetésen a világ több mint száz országában ötszázezer fiatal vesz részt. Ugyanazokat a feladatokat kapják a versenyzők világszerte, idén a víz alatti világ a téma.

Valós kihívások játékos formában

A FIRST LEGO League és a FIRST TECH Challenge versenyen induló fiatalok játékos formában oldhatnak meg valós kihívásokat, miközben kísérletező kedvüket, kreativitásukat, kritikus gondolkodásukat, valamint együttműködési és kommunikációs készségüket is használják. A versenyen nemcsak a feladatteljesítést, hanem a csapatmunka minőségét, sőt még a jó szándékot is díjazta a zsűri. „A verseny népszerűsége mutatja, hogy a fiatalok nyitottak a jövő megoldásaira, értik, használják és élvezik a legmodernebb technológiákat. Ezért döntöttünk úgy, hogy már az alsó tagozatos általános iskolások számára is megrendezzük a versenyt, hogy minél korábban elkezdjük támogatni kibontakozásukat, segítsük őket olyan készségek elsajátításában, amelyekkel felnőttként a jövő technológiáinak aktív alakítói lehetnek” – mondta Fükő László, a miskolci Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója. A FIRST LEGO League nemcsak a kibontakozásról és a megmérettetésről szól, hiszen a versenyen elért jó eredmények a továbbtanulás során plusz pontokat is jelenthetnek.

- Hirdetés -

Négy csapat jutott a döntőbe

A szombati versenyről az S-Team (Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc), a BalatonGates (Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest), a Submarines (Kazinczy Ferenc Általános Iskola, Miskolc), illetve a Navigátor (Informatikai Klaszter, Miskolc) csapat jutott be a magyarországi döntőbe, amelyet február végén rendeznek Zalaegerszegen. A Bosch segíti a továbbjutó csapatok felkészülését, kommunikációs tréninget tartanak nekik, ahol prezentációs technikákat sajátíthatnak el.

Forrás: Bosch
Robotokkal, laptopokkal, workshoppal segítette a csapatok felkészülését a Bosch

A Bosch miskolci kéziszerszámgyára nemcsak a döntő megszervezését vállalta, hanem 13 régiós csapatot is támogatott. Átvállalta a nevezési díjat, az induláshoz szükséges LEGO-szettek beszerzését, valamint oktatórobotokat és a programozáshoz szükséges laptopokat adott több intézménynek. A fiatalokat felkészítő tanároknak pedig mentornapot szerveztek. A miskolci regionális döntőt a helyszínen követhették az érdeklődők, a szervezők számos élményprogrammal készültek, a résztvevők barkácsolhattak, a kicsik duplózhattak, míg a nagyobbak Technic LEGO-ból készíthettek alkotásokat.

Bosch

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology