Barion Pixel

48 óra alatt tervez és nyomtat drónokat MI segítségével az amerikai légierő

A Task Force 99 az Amerikai Légierő (USAF) Katarban állomásozó csoportja, amelyet kísérleti egységként hoztak létre 2022 őszén, márciusban tesztelt és értékelt egy 3D nyomtással gyártott drónt, amelyet a texasi székhelyű Titan Dynamics szoftverén terveztek. Ez a cég repülőgépipari harctéri szimulációs szoftvereket és pilóta nélküli légi járművek (UAV) terveit készíti és értékesíti. Az eredmények várakozáson felüliek – közölte a 3DPRINT.com.

Az első repülési értékelés másnapján a csoport már egy másik drónt tesztelt, amelyet kevesebb mint két nap alatt terveztek és nyomtattak ki. A második drón 30 mérföldön keresztül szállított egy elsősegélynyújtó csomagot, elérve ezzel azt a harctéri potenciált, amit az alkotók reméltek.

Azóta Jeffrey Digsby ezredes került a Task Force 99 élére, és nemrégiben azt nyilatkozta, hogy „a csoportnak van egy hároméves stratégiai munkaerőprojektje. Valóban feszegetjük az autonóm műveletek határait”, folytatta Digsby, „és az igazat megvallva a kis UAS [pilóta nélküli légi] platformok [AI] integrációjának élvonalában állunk. Néhány kísérletünk a Replicator programot fogja segíteni.”

- Hirdetés -

- Hirdetés -

A légierő 2023 nyarán bejelentett Replicator kezdeményezésének célja, hogy „2025 augusztusára minden területen bevethető autonóm (ADA2) rendszereket szállítson”. Bár a Replicatorral kapcsolatos kihívásokról már tavaly év végén beszámoltak, nemrég azt is megerősítették, hogy a programhoz kapcsolódó első szállítmányok május elején megérkeztek.

A Task Force 99 szerint a csoport a meglévő módszerekhez képest akár 95 százalékkal is csökkentheti a kisméretű, vezethető drónok előállításának költségeit. Ez különösen fontos a Task Force 99 környezetében feszültségeket okozó geopolitikai kérdések sajátos halmaza miatt, hiszen a hútik a jelentések szerint tavaly ősz óta hat Reaper drónt lőttek le.

Mivel a Reaperek fejenként körülbelül 30 millió dollárt érnek, az USA számára egyértelműen prioritás, hogy megtalálják a módját annak, hogy kisebb, olcsóbb hardverrel tudják ugyanazt a teljesítményt abszolválni.

Vörös István, Okosipar.hu

⇓ HALLGASD TE IS A NEWtechtalk PODCASTOT!!! ⇓

Érdemes elolvasni
NEW technology