Barion Pixel
- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Több tízmilliós díjazás innovációért – már lehet pályázni a női innovátorok díjára

Az Európai Innovációs Tanács (EIC), valamint az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) új pályázati felhívást hirdetett női cégalapítók számára. Az „Európai Női Innovátorok Díjának” célja, hogy világszerte inspirálja a lányokat és nőket, illetve bemutassa az inkluzivitás fontosságát a technológia és az üzleti élet területén. A 2025-ös díjakra (kategóriánként hármat osztanak ki) már lehet jelentkezni, magyar idő szerint szeptember 25-e 17 óráig.

Az EIC Women Innovators kategória az EU-ból és a társult országokból (a Horizon Europe program révén az Egyesült Királyságból) származó női cégalapítók és társalapítók számára nyitott. A helyezések 100.000, 70.000 és 50.000 eurót, vagyis kb. 20-40 millió forintot érnek.

Az EIC Rising Innovators az ígéretes 35 év alatti innovátoroknak szól. Ebben a kategóriában 50.000, 30.000 és 20.000 ezer eurót (8-12-20 millió forintot) lehet elnyerni.

- Hirdetés -

Az EIT Women Leadership kategóriában az EIT közösséggel közvetlen kapcsolatban álló nőkre koncentrálva szintén 50.000, 30.000 és 20.000 eurós díjakat fognak kiosztani.

A Európai Női Innovátorok Díjának korábbi nyertesei közé tartozik például Natalia Tomiyama, a gyalogosok és biciklisek mozgását követő e-trailereket fejlesztő NÜWIEL ügyvezető igazgatója és társalapítója, Elena García Armada, a gyermekek számára exoskeletonokat és robotikus térdeket készítő Marsi Bionics ügyvezető igazgatója és társalapítója, vagy például Sara Correyero Plaza, a nanoszatellitek számára elektromos meghajtó modulokat és misszióoptimalizálást fejlesztő IENAI SPACE ügyvezető igazgatója és társalapítója.

A pályázati időszak megnyitásával újabb lehetőségek nyílnak a női innovátorok előtt, hogy bemutassák tehetségüket és hozzájáruljanak az európai technológiai fejlődéshez. A jelentkezés módját itt részletezik a szervezők.

Gábor János, NEW technology

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology