Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Az aszály az energiaiparra is hatással van

- Hirdetés -

Most például egy 1967 óta folyamatosan működő kaliforniai vízerőmű bezárása került napirendre a szárazság miatt. Az alacsony vízállás következtében használhatatlanná vált az intézmény, ami az állam áramellátását befolyásolja – adta hírül a Scientificamerican.com.

A Butte megyei Oroville-gát melletti létesítmény, az Edward Hyatt erőmű várhatóan augusztusban vagy szeptemberben zár be – jelentette be John Yarbrough, a Kaliforniai Vízügyi Erőforrások Minisztériumának igazgatóhelyettese. Az üzem 1967 óta folyamatosan működik, a vizet az Oroville-tóból kapta, melynek a vízszintje kritikusan lecsökkent.

Az aszály és hatásai Kaliforniában

- Hirdetés -

„A nagy hőség és annak velejárói az eddigieknél korábban megkezdődtek az évben, és nemcsak Kaliforniában, hanem a nyugati part több területén is megfigyelhető e jelenség. A legmagasabb hőmérsékleti rekord ismét megdőlt” – közölték a California Energy Commission és a California Public Utilities Commission vezetői levelükben a California Independent System Operatorral (CAISO).

Az állam energiaellátása az Edward Hyatt erőmű kiesésének következményeként mintegy 1000 megawatt energiaveszteséggel számol. Bár ez töredéke a napi csúcsigénynek, amely 44 000 MW, ám az ellátás egyre szűkösebbé válik.

A klímaváltozás több formában is sújtja a nyugati államot. Kaliforniában számos tűzeset is történt a közelmúltban a nagy hőség miatt. A helyi tisztviselők abban bíznak, hogy a lakosok csökkenteni fogják az energiafogyasztásukat a csúcsidőben, és ebben a periódusban kevesebb elektromos berendezést üzemeltetnek.

Gavin Newsom kaliforniai kormányzó rendeletet adott ki, amelyben ideiglenesen feloldotta a környezetvédelmi korlátozásokat a földgázüzemelésű erőművekre. Ezzel a lépéssel az áramellátás átmenetileg megoldódik.

„Az előre jelzett alacsony vízszintek és az idei nyár szélsőséges hőmérsékleti viszonyainak kezelése érdekében szükséges bővítenünk a kapacitásunkat, hogy több energiát juttassunk csúcsidőben a fogyasztókhoz, és elkerüljük a hiányt” – mondta Anne Gonzales, a CAISO szóvivője. „Figyeljük a vízviszonyokat és a tározószinteket, melynek alapján egyeztetünk az állammal, illetve az erőmű üzemeltetőjével.”

Némethi Botond, NEW technology

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology