Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

A vállalatok mozgatórugója: innováció és HR

Az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. a gazdasági fejlődést számos területen segíti, az idei évben – ahogy az már szokássá vált, december elején – megtartották konferenciájukat, ami az innováció és a HR témáját helyezte középpontba. Több szempontból is sikeresen indult az esemény, mivel közel 250 fő regisztrált, a támogatók száma 44-re emelkedett, és 16 kiállító tette azt még színesebbé. A várakozásoknak megfelelően hasznos rendezvényen vehettek részt a látogatók.

Az IFKA a folyamatos fejlődésért

Dr. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára, a program fővédnöke bemutatta a jövő fontosabb gazdasági stratégiáit, 2030-ig előretekintve. Előadásában kiemelte: „Abban a korban vagyunk, amikor a technológia gyorsan változik, az IFKA feladata pedig, hogy a magyar KKV-kat segítse a fejlesztésekben. A jövőt fel kell térképezni, egyszerű, világos segítség nyújtása szükséges a vállalkozások részére, hogy át tudjanak állni az elkövetkező igényeknek megfelelően, mindezt gyorsan, rugalmasan és hatékonyan.”

Továbbá ismertette a jövőt illető hét alappillért, amelyekkel a gazdaság élénkítését kívánják elérni:

„Az energiatermelés szempontjából tiszta országot szeretnénk, ezért a villamos energia 90%-át szén-dioxid-kibocsátás nélkül szeretnénk előállítani, illetve az energiabiztonságot és -függetlenséget kívánjuk bővíteni, emellett pedig a hulladékgazdálkodásban is fejlesztések várhatók (10% deponálás és 90% újrahasznosítás).

Magyarország víznagyhatalom, ezért szükséges a vízhez való viszony átalakítása. Az egyetemek, kutatóintézetek biztosítják a jövő generációjának fejlődését, ezért minél közelebb kell hozni őket a gazdaság szereplőihez. A digitális infrastruktúra hazánkban modern, ugyanis a 4G gyorsaság és lefedettség szempontjából is kimagasló világviszonylatban, az internetelérés kiváló, csupán a felhasználásban láthatók még hiányosságok. A közlekedés fejlesztése minden esetben élénkítő hatású, a cél a vasutak korszerűsítése, új autópályák létesítése, hogy könnyebbé váljon a mobilitás helyi és országos szinten is. Továbbá az oktatási intézmények támogatására nagy hangsúlyt fektetünk a továbbiakban is, hiszen ez az alapja a fejlődésünknek. A tudományos, innovációs rendszer átalakítását pedig három fókuszpont köré sorolhatjuk: fókuszáljunk arra, amiben mi, magyarok jók vagyunk (science-park-fejlesztések), fókuszáljunk arra, amiben a világnak szüksége van tudásra, illetve fókuszáljunk azokra a területekre, ahol globális megatrendeket tapasztalunk, ahol meg kell értenünk a jövőt ahhoz, hogy helyt tudjunk állni.”

Valós problémák megoldása

A rendezvény a sikerességét annak köszönheti, hogy valós problémákra, kérdésekre reflektált. A konferencia az első részben az innováció fontosságát mutatta be – annak szükségességét, előnyeit és persze a találmányaink biztonságban tartásának módját; míg a második részben a HR területe kapott figyelmet – milyen trendek figyelhetők meg, hogyan motiváljunk és tegyük sikeressé a cégünket az alkalmazottaink segítségével.

Sződi Sándorral, az IFKA minőségszakértőjével, a konferencia levezető elnökével beszélgettünk a rendezvényen.

Hányadik konferenciát rendeztétek meg ez évben?

13 évvel ezelőtt indítottuk útjára ezt a rendezvényt, akkor még úgy hívtuk, hogy „a Mikulás is benchmarkol.” A célunk már akkor is a magyar vállalkozások segítése volt, azoké, akik Nemzeti Minőségi Díjra vagy Európai Kiválósági Díjra pályáznak. Azt mutattuk be, milyen a jó benchmarking.

Milyen fő célt tűztetek ki az induláskor?

Hogy a benchmarkingot mint minőségtechnikát magas szinten tanuljuk meg terjeszteni. Másrészt nem titkolt szándékunk volt ezzel a konferenciasorozattal, hogy a magyar gazdaság fejlesztését segítsük. A rendezvényeink prominens szakemberek találkozóhelyévé váltak, különböző területek vezetői ismerték meg egymást, ami valóban jótékony hatást gyakorolt a gazdaság fejlődésére.

Mitől vált sikeressé az IFKA rendezvénye?

Eleinte kevesebb támogatóval, kevésbé strukturált módon történt a rendezvényünk lebonyolítása, akkor főként a Nemzeti és Regionális Minőségi Díj nyertesei közül válogattunk előadókat. Idővel ez módosult, tematizáltuk az eseményeket – ahogy most az innováció és a HR került a középpontba. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy sikerült a legjobb előadókat meghívnunk, ők a legkiválóbb hírvivői ennek a témának Magyarországon. Az is hozzájárult a sikerhez, hogy az államtitkár úr vállalta a fővédnökséget, és még előadást is tartott; számunkra ez óriási megtiszteltetés.

Átadták az egy évvel korábbi konferencia legjobb előadójának járó herendi vázát Nyirő Ferencnek, az S & T Kft. üzletágvezetőjének. A képen balról jobbra haladva Sződi Sándor, Dr. Ködmön István, Nyirő Ferenc és Barta-Eke Gyula látható

A NEW technology magazin bemutatja az IFKA konferencia kiemelt támogatóit:

KIEMELT TÁMOGATÓK

TÁMOGATÓK

Az előadások megtalálhatóak az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. honlapján: www.ifka.hu

Némethi Botond, NEW technology

Fotók: Kavecsánszki Tamás (IFKA Kft.)

Érdemes elolvasni
NEW technology