Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Ipar-Egyetem együttműködés, amire a BME a jövőjét alapozza

- Hirdetés -

2019. június 13-án BME Innovációs Nap, Ipar-Egyetem Együttműködés címmel tartottak konferenciát a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.

A BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) rendezvényén az elmúlt évben megvalósult felsőoktatás – ipar együttműködések példáit és a sikeres konstrukciókat mutatták be.

Józsa János a Műegyetem rektora köszöntőjében kiemelte „A Műegyetem nyolc kara mellett a kilencedik az új, FIEK szervezeti egység, amelynek kiváló első hordozórakétája a mostanra félidejéhez érkezett, konzorciális FIEK projektünk.”

- Hirdetés -

Az új típusú ipar-egyetem együttműködést megvalósító szervezetet, a BME-FIEK-et, a Műegyetem az NKFIH támogatásával és négy jelentős ipari partnerével (Siemens Zrt., Richter Gedeon Nyrt., Nokia Solutions and Networks Kft., Magyar Villamos Művek Zrt.) együttműködve 2017-ben hozta létre. A  BME-n, valamint más egyetemeken is működtetett FIEK központok új lendületet adnak a felsőoktatási és az ipari kutatás-fejlesztés kapcsán együttműködő tevékenységeknek.

A BME FIEK projekt az ipari szereplők inputja alapján a gyógyszergyártás, az energetika és az infokommunikációs szakterületek szereplőinek együttműködésével, a kutatások valós piaci igényeken alapuló tevékenysége okán versenyképes fejlesztéseket generál és ezáltal jön létre az ipar és az egyetem hatékony együttműködése. A BME-FIEK, az együttműködő partnereinek korábban is működő projektalapú kutatás-fejlesztési kapcsolatait fejlesztette tovább hosszú távú stratégiai együttműködéssé. Az új típusú felsőoktatás-ipar K+F ökoszisztéma fontos jellemzője, hogy a partnerek közösen dolgozzák ki a hosszú távú szakmai és gazdálkodási programjaikat valamint közösen felügyelik annak végrehajtását.

A BME-FIEK sikeres működésére alapozva a Műegyetem az innovációhoz kapcsolódó további tevékenységeit is ezen szervezet keretein belül képzeli el. A BME-FIEK; a fenntarthatóság- integráció -együttműködés irányelvek mentén működő olyan átfogó szervezeti egység, amelynek alappilléreit jelenti a FIEK projekt (nagyvállalati kapu), az Ipar 4.0 Technológiai Központ (kapu a kkv-k számára) és a BME-KFI iroda (híd az Egyetem és az Ipar között). A BME-KFI iroda a kutatást, a fejlesztést, az innovációt integrált módon és megtérülő tevékenységként szervezi, valamint biztosítja ehhez az erőforrásokat. Az iroda által végzett innovációmenedzsment egy olyan tevékenység, amely piaci megközelítéssel segíti az egyetemet a „harmadik missziós” tevékenységének ellátásában és kiteljesítésében.

MTI

- Hirdetés -

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology