Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Japán precizitás magyar környezetben

- Hirdetés -

Vajon jó a csapat?

Tényleg versenyképes a bér?

Biztos állást kapok?

Kihívás lesz-e számomra?

Ezek a kérdések már biztosan benned is felmerültek. Megválaszolásuk nehézkesnek bizonyult, ismerőseid környezetében kérdezősködtél. Azonban most a DMG MORI fiatal munkatársának, Uszkai Márk szemszögéből ismerheted meg, hogy milyen egy japán multinacionális cég magyar leányvállalatánál dolgozni, családi környezetben és megbecsülésben.

Mikor találkoztál először a DMG MORIval?

Ez egy szerencsés véletlen volt, hiszen az akkor „Szakma Sztár” versenyen derült ki, hogy gyárlátogatáson fogunk részt venni Pfrontenben, a DMG MORI németországi egységében. A DMG MORI nagy hatással volt rám, hiszen három nap alatt megismertük a gyár működését, a gépeket és a jövő technológiáit. Akkor még nem tudtam, hogy rövid időn belül még többet fogok tanulni a fémmegmunkálásról. A magyar szervizvezető keresett meg minket, aki elmondta, hogy fiatalokat szeretnének alkalmazni, és megkérdezte, lenne-e kedvünk kipróbálni magunkat a DMG MORI kötelékében.

 

Milyen kompetenciákra volt szükség? 

Mivel akkor végeztünk az iskolában, nem voltak ilyen elvárások, inkább a szakma szeretetét tekintették fontosnak. Négyen adtunk be pályázatot, és végül én kerültem be a csapatba. A lehetőség azonban mindannyiunknak adott volt, és a kiválasztási procedúrát nem éreztük olyan „rosta”-szerűnek, mint ahogy azt más, főleg multinacionális vállalatokról hallottuk. Ez nagyon szimpatikus volt számomra. Nem voltak irreális elvárások, inkább azt láttam a szemem előtt, hogy mivé válhatok, mint sem milyennek kellene lennem.

Hogyan zajlik egy interjú a DMG MORInál?

Ahogy a kollégákkal beszélgettünk erről, még jobban körvonalazódott, hogy itt nem az előbb említett „rosta”-szerű interjúk zajlanak. Öt-hat elbeszélgetésből áll egy interjú nálunk. Ezek többnyire a munkafolyamatokról, az utazásokról, a nyelvtanulásról szólnak. Az itt dolgozó technikusok élete kicsit más, mint a többi cégnél, hiszen van, hogy több napot vidéken kell tartózkodnunk. Erről széleskörű felvilágosítást kaptunk. Véleményem szerint egy fiatal számára ez előnyös is, hiszen a mindennapi robot helyett változatos munkakörnyezetben dolgozhat.

A külföldi oktatás milyen keretek között zajlik?

Az egész régióból és mindenféle korosztályból érkeznek technikusok az oktatásokra. Nagyon érdekes volt számomra, hogy nem egyszerre, hanem a tudásszintnek megfelelően folyik az oktatás. Akiknek egy-egy géppel kapcsolatban még hiányos a tudása, azok számára intenzívebb, míg akik már gyakorlottak, azoknak lazább az oktatás egy adott gépből vagy technológiából.

Milyen egy átlagos munkahét?

Előfordul, hogy több napig vagy akár egy hétig is távol vagyok. Egy előre egyeztetett menetrend szerint haladunk egyik helyről a másikra, oda, ahol épp szükség van ránk. A szállást magunknak intézzük a jól megszokott és bejáratott helyeken. A rövidebbek az ügyféllátogatások, igyekszünk egyszerre többet végrehajtani, hogy az érdekes munkára és ne az unalmas utazásra kelljen koncentrálnunk.

A magánélet szempontjából mennyire nehéz ez?

Elégedett vagyok ezzel az életmóddal, sosem unalmas.

Kicsit olyan, mint egy matróz élete. Hétfőn kihajózunk és pénteken hazatérünk.

Milyen feladatok fordulnak elő a leggyakrabban?

M: Elsősorban gépjavítás és -telepítés. A feladatokat fontossági sorrend szerint rangsoroljuk, és ennek megfelelően érkezünk a helyszínre. A gépjavítást és a karbantartást általában egy-két fő végzi, míg a telepítés az egész csapat részvételét igényli, szorosan együttműködve például az értékesítőkkel.

Amikor a legtöbb cég megpihen (nyáron és télen), nálunk akkor indul az igazi munka, hiszen a nagy gépkarbantartásokat akkorra időzítik. Ez nálunk a csúcsszezon.

A technikus hozzáállása növeli a DMG MORI presztízsét a piacon?

Nagy könnyebbség és fontos visszajelzés, hogy a központból szúrópróbaszerűen, egy kérdőív segítségével mérik fel az adott kiszállás minőségét, mind szakmailag, mind a megjelenést illetően. Így tanulunk a hibáinkból, és még jobbá tudunk válni.

Csak budapestiek a kollégák, vagy vártok vidékről is jelentkezéseket?

Már vannak vidéki technikusaink is. Pécs, Debrecen, Miskolc, Székesfehérvár, Győr már fent van a virtuális térképünkön, de az ország bármely pontjáról várjuk leendő munkatársainkat. Technikusból sosem elég, ezt saját tapasztalatból mondom.

Mit üzentek a hozzátok jelentkezőknek?

Nap mint nap kihívásokkal teli munkád van, ezt akarni és szeretni kell. Az a legjobb, ha szenvedéllyel végzed. Ez a munka soha nem okoz kiégést.

Czakó Miklós, NEW technology Karrier

Érdemes elolvasni
NEW technology