Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Tehergépjármű képzés és ösztöndíj a Scaniatól

A Scania Magyarország kiszélesíti együttműködését az elismert budapesti Fáy András Közlekedésgépészeti Műszaki Szakgimnáziummal. A több mint 100 éve működő fővárosi oktatási intézmény ad helyet a Scania által meghirdetett oktatási programnak, a tehergépkocsi szerelői képzésnek.

A nappali tagozatos autószerelői és autótechnikai műszerész szakon 2018 szeptemberében végzős évfolyamba lépő tanulókat megcélzó program tervezetten 120 órás, melynek elméleti és gyakorlati része a Fáy András Szakgimnáziumban zajlik majd, kiegészülve a tanuló lakóhelyéhez legközelebb eső szervizben folytatott szakmai gyakorlattal. A képzés ideje alatt a tanulók megismerik a haszongépjárművek sajátosságait úgy mint a dízelmotorok felépítését, a tüzelőanyagellátó-rendszert, a légfékrendszert és a villamos hálózatot. „Bízunk benne, hogy a képzésben résztvevő valamennyi diák számára hasznos lesz az általunk meghirdetett ösztöndíj program és minél több végzős tanuló csatlakozik majd a programhoz” – mondta James Armstrong, a Scania CER ügyvezető igazgatója.

„Mindenekelőtt az egyik legfontosabb célkitűzésünk az volt, hogy az elméletet a lehető legoptimálisabban összekapcsoljuk a gyakorlattal; szakképzett mentorok és oktatók részvételével növeljük a tanulók szakmai érvényesülésének lehetőségét, illetve, hogy aktív szerepet vállaljunk a szakemberré válásuk folyamatában. Mivel minden helyzetet a maga egyediségében, széles spektrumon kell vizsgálni, ezért arra törekszünk, hogy a legkülönbözőbb környezetből érkező tanulók számára is maximálisan hozzáférhetővé tegyük a képzést.

A programot elsőként a régión belül tavaly Csehországban indítottuk útjára, melynek sikeressége következtében idén Magyarországon és Szlovákiában és elindítjuk a képzést.“
A programban részt vevők a Scania-szabványnak megfelelő professzionális képzésben vesznek részt, és lehetőséget kapnak a legújabb technológiával és professzionális Scania felszereléssel való munkavégzésre, illetve hosszú távon akár tanulmányúton is részt vehetnek a Scania külföldi szervizeiben. Számos juttatás része a programnak, ideértve az anyagi támogatást ösztöndíj formájában, ami a tanulmányi eredménytől függően akár havi nettó 45 000 Ft is lehet a szervizben eltöltött gyakorlati időre vonatkozóan, vagy az étkezési hozzájárulást havi nettó 8 000 Ft értékben. A vidékről érkezőket az ingyenes budapesti kollégiumi elhelyezésen kívül utazási támogatással is segíti a Scania. A képzést sikeresen elvégzők lehetőséget kapnak a Scania magyarországi szervizhálózatában történő elhelyezkedésre.

„Cégünk a régióban dinamikusan növekszik és ezzel együtt nő az törekvésünk, hogy minél szakképzettebb munkavállalókat alkalmazzunk szerviz hálózatunkban, amit az induló programunkkal szeretnénk a jövőben biztosítani. Egyúttal a célunk az is, hogy népszerűsítsük az autószerelő képzést, hiszen Magyarországon, mint sok más cég, mi is képzett szakember hiánnyal küzdünk. A programot mindazoknak ajánljuk, akik érdeklődnek az új technológiák iránt, és szeretnének korszerű szakszervizben dolgozni. Mivel jelenleg Magyarországon nincs tehergépjármű-szerelői képzés, ezért ez a program egyedülállónak számít, így az ingyenes képzés során olyan tudás sajátítható el, ami piacképes. Nyitottak vagyunk a pályakezdő fiatalok foglalkoztatására, illetve nem ritka, hogy a gyakorlatukat nálunk töltő diákok az iskola befejeztével a Scania munkavállalójaként a csapatot, mind a mai napig erősítik – tette hozzá Gaál Csilla, a Scania Hungária Kft. HR Business Partnere.

A képzés részletes leírása és a jelentkezés menete a www.youngprofessionals.hu oldalon található. Az yps@scania.hu email címre küldött levélre a Scania Hungária Kft. Személyzeti osztálya válaszol.

Scania Magyarország

Érdemes elolvasni
NEW technology