Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Ultrakevés energiát igénylő szuperchip érkezik

- Hirdetés -

A mesterséges intelligencia, a nagyteljesítményű számítástechnika és a metaverzum támogatására tervezték, így hamarosan egy egész szilícium-völgyi rendszer épülhet a szuperchip mögé, ha a Ceremorphic nevű, sokáig tetszhalott startup végre tényleg beindítja a gyártását.

Az eeNews tudósítása szerint egy tőkeinjekcióval valóban életre kelt a 2020 áprilisában létrehozott vállalat, amelyet Dr. Venkat Mattela alapított a ThreadArch® többszálas processzortechnológia továbbfejlesztésére. Az új, ultrakevés energiával is elduruzsoló szuperszámítógépes chipet a nulláról építették fel, azzal a szándékkal, hogy megoldják napjaink nagy teljesítményt igénylő számítástechnikai kihívásait – emlékeztet közleményében a cég.

 „A többszálú adatfeldolgozás, az algoritmus vezérelte VLSI, a megbízható és alacsony energiaigényű interfész áramkörök, a kvantumálló biztonsági mikroarchitektúra és a CMOS-en túlmutató eszközarchitektúrák terén is több innovációt kifejlesztő Ceremorphic jó úton halad céljai elérése felé” – állapította meg Mattela. Az alapító-vezérigazgató szerint azok a kihívások, amelyekkel a piac szembenéz, nem oldhatók meg napjaink technológiáival. Merőben új architektúrákra van szükség – olyanokra, amelyeket kifejezetten a megbízhatóság, az adatbiztonság, az energiahatékonyság és a méretezhetőség jegyében építettek.

Az optimalizált teljesítmény érdekében kifejlesztették az ún. hierarchikus tanulási processzorok (HLP) osztályát, ami már az elvárásoknak megfelelő feldolgozórendszert alkalmazza – például két gigahertzes, szabályozható gépitanulás-processzorral, egy gigahertzes ThreadArch® egységgel, metaverzum-folyamatokhoz szükséges videómotorral és nyílt forrású AI-szoftvertámogatással.

Ha minden jól megy, a Ceremorphic többféle IT-piaci szegmens kiszolgálására lesz képes az új szuperchippel, az AI-tanító és adatközpontkezelő-alkalmazásoktól az autóipari és metaverzum-folyamatkezelésen át a robotikáig és a természettudományokig.

Gábor János, NEW technology

Érdemes elolvasni
NEW technology