Lehetségessé vált az elektromos autók megawattos szintű töltése – már tesztelik is
A Vector bemutatta a vCTS.performance „hardver-a-hurokban” tesztrendszert, amelyet arra tervezett, hogy a megawattos korszakba emelje az elektromos járművek töltési validációját.
A Vector az EA Elektro-Automatik vállalattal közösen fejlesztette ki a platformot, amely akár több megawatt teljesítményig teszteli az elektromos járművek és a töltőberendezések közötti kommunikációt.
A Vector szerint a vCTS.performance éppen időben érkezik, mert az iparág gyorsan halad a Megawatt Charging System bevezetése felé a nehézgépjárművek és a kereskedelmi célú elektromos járművek esetében.
A rendszer egyenáramú töltést kínál, amelyet 60 kilowattos lépésekben lehet bővíteni, egészen 3,84 megawattig.
Ez valós terhelési, tartóssági és kommunikációs stresszteszteket tesz lehetővé valós körülmények között. Erre a képességre a kereskedelmi járművek gyártói és a töltőinfrastruktúrával foglalkozó szolgáltatók készülnek, mert nagyobb töltőáramokkal és rövidebb töltési időkkel számolnak.
Új korszak az elektromos autók töltésében?
A Vector kiemeli: a rendszere több szabványt támogató működéssel érkezhet. A vCTS.performance kezeli a CCS, MCS, NACS, GB/T és CHAdeMO szabványokat, ami fontos szempont azoknak a beszállítóknak, akik globális piacokon, eltérő szabványrendszerek között dolgoznak.
A vCTS.performance mindemellett az energiahatékonyságra helyezi a hangsúlyt. Visszatápláló töltést kínál – több mint 96 százalékos hatásfokkal –, és visszatáplálja az energiát a hálózatba.
A platform zökkenőmentesen illeszkedik a Vector szoftvereihez, köztük a CANoe Test Package EV és EVSE csomagokhoz, és közvetlenül csatlakozik a vTESTstudio munkafolyamataihoz, az automatizált tesztfejlesztéshez – áll a cég közleményében.
Gábor János, NEW technology


