Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

A Google anyacége óriási összeget fektet a Waymo robottaxi vállalatba

Az Alphabet többéves, akár 5 milliárd dolláros (több mint 1800 milliárd forintos) befektetést vállal a Waymóban – jelentette be Ruth Porat pénzügyi igazgató, az Alphabet második negyedéves pénzügyi jelentése kapcsán. Annak ellenére, hogy az önvezető autók piaca kihívásokkal szembesült az elmúlt évben, a General Motors is 850 millió dolláros további befektetést hajtott végre saját önjáró egységébe, a Cruise-ba – mutat rá a The Robot Report.

„Továbbra is az általános hatékonyság javítására összpontosítunk, miközben hosszú távú megtérülésre törekszünk. A Waymo fontos példája ennek, technikai vezető szerepe mellett ugyanis előrelépéseket tett az operatív teljesítmény javítása terén is” – magyarázta Porat.

A Mountain View-i vállalat jelenleg kereskedelmi, teljesen önvezető robottaxi tevékenységet folytat San Franciscóban, Phoenixben és Los Angelesben, de a technológiát Austinban és Texasban is tesztelik.

- Hirdetés -

A Google anyavállalatának befektetése abban az időszakban történik, amikor a robottaxik egyre kevesebb jogi akadállyal néznek szembe Kaliforniában. Múlt hónapban Dave Cortese szenátor visszavont egy törvényjavaslatot, amely lehetővé tette volna a helyi önkormányzatoknak, hogy korlátozzák és megadóztassák az autonóm járműveket üzemeltető vállalatokat.

Mintha csak tudta volna a szabályozás lazítását, a Waymo idén elkezdte kibővíteni szolgáltatási területeit, elindította szolgáltatását Los Angelesben, ahol már heti hét napon, 0-24-ben kínálnak fizetős utakat legalább 50 kocsival, és megszüntette a várólistát San Franciscóban, így már bárki hívhat robottaxit az alkalmazásukon keresztül. A cég azt is bejelentette, hogy 2024 végén elindítja a teljesen sofőr nélküli robottaxi szolgáltatást Austinban.

Óriási eredmények ezek annak tudatában, hogy a Waymo nemrég 672 robottaxi visszahívására kényszerült, miután az egyik egy szotfverhiba miatt lámpaoszlopnak ütközött Phoenixben. Az ezt követően végrehajtott frissítések és javítások kellően meggyőzőek lehettek, ha az Alphabet ilyen nagy értékű befektetésre alkalmasnak találta a céget. Az ötmilliárd dolláros összeg olyan nagy horderejű, hogy nemcsak a Waymo technológiai vezető szerepét erősíti meg, hanem elősegíti az autonóm vezetés jövőjének alakítását is, miközben az önvezető autók piacán jelentős előrelépéseket tesz.

Gábor János, NEW technology

- Hirdetés -

Érdemes elolvasni
NEW technology