Barion Pixel

- Hirdetés -

- Hirdetés -

Megállapodást kötött Székesfehérvár, az Óbudai Egyetem és a Prosperis Alba Kutatóközpont

Háromoldalú megállapodás aláírására került sor szerda délután a Városházán.

A Székesfehérvár Megyei Jogú Város, az Óbudai Egyetem és a Prosperis Alba Kutatóközpont együttműködését rögzítő megállapodás célja a városfejlesztés kívánatos irányainak feltérképezése, az oktatási és iparfejlesztési tevékenységek döntéstámogatása. Az együttműködés révén a jövőbeli kutatások szolgálhatnak majd alapul a város gazdasági szereplői, a közfeladatokat ellátó és más szervezetei számára a fejlesztési irányok pontos meghatározásához. A dokumentumot kézjegyével ellátta Cser-Palkovics András polgármester, Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora, Földesi Gabriella, az Óbudai Egyetem kancellárja és Csanády László, a Prosperis Alba Kutatóközpont ügyvezetője. Jelen volt továbbá Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának dékánja, Mészáros Attila alpolgármester és Molnár Tamás önkormányzati képviselő is.

Egyes dolgokban a pártpolitikát megelőzi a várospolitika

A háromoldalú megállapodás jelentőségét összefoglaló Cser-Palkovics András elöljáróban jó munkát kívánt az Óbudai Egyetem nemrégiben megválasztott rektorának, Kovács Leventének, akinek július közepi hivatalba lépésével az egyetem teljes intézményrendszerének arculati megújulása vált befejezetté.

Fotó: Pesti Tamás / Fejér Megyei Hírlap

– Vannak olyan kérdések, amelyekben nem pártpolitikai, hanem várospolitikai törekvéseknek kell érvényesülniük – fogalmazott Cser-Palkovics András, aki elárulta: a megállapodás a város közgyűlésének teljes támogatását élvezi. – Hogy az egyetem otthon érezze magát nálunk, ahhoz az is hozzátartozik, hogy a város olyan megbízásokkal lássa el, amelyek illenek oktatási és tudományos kutatási tevékenységeihez – folytatta a polgármester. – És ha már abba a feladatba vágtuk a fejszénket, hogy kutassuk a jövőt annak érdekében, hogy a város közösségét a jövő kihívásaira felkészíthessük, akkor ehhez hozzátartozik, hogy ebbe a munkába meghívjuk az egyetemet is.

Kovács Levente rektor az együttműködési megállapodásról szólva hangsúlyozta: digitalizált világban élünk, amely olyannyira rohamosan változik, hogy az ipar 4.0 mellett egyes cégek, a változások gyorsaságát érzékeltetendő, már csak ipar X.0-t emlegetnek. Ugyanakkor az egyetemnek nem csak az ipar igényeit, de az annak hátterét adó társadalom igényeit is ki kell szolgálnia, mégpedig olyan megoldásokkal, amelyek az élhetőség feltételeit a jövőben is biztosítják. Elmondta: az okos városok világában a mindennapokat átszövő műszaki innovációk adatait is ki kell tudni elemezni a trendek feltérképezése érdekében. Ezek a big data elemzések hozzásegíthetnek az élhetőbb társadalmak kialakításához, ám megvalósításuk jól tervezett műszaki hátteret igényel. Az aláírandó megállapodás mindezek összehangolását segíti elő.

„A jövő a gyors halaké”

Csanády László ügyvezető a technika és társadalom jövőbeni egymásra hatását vizsgáló együttműködés céljaként a városban jelen lévő felsőoktatási intézmények összefogását, a náluk meglévő tudás integrálását, katalizálását jelölte meg – a város szolgálatába állítva azt. Mint fogalmazott: a mai, felgyorsult társadalmakban már nem igaz többé, hogy a nagy hal eszi meg a kis halat. A jövő a gyors halaké.

feol.hu

Érdemes elolvasni
NEW technology